Адвокат
Юридическая консультация
Меню
Статьи

Абонентське юридичне обслуговування ОСББ

Законом  України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі - ОСББ) визначачено правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об'єднань власників жилих та нежилих приміщень  багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав  та  виконання  обов'язків  щодо  спільного  утримання багатоквартирного будинку.

По суті, ОСББ є неприбутковим об'єднанням, створеним співвласниками багатоквартирного будинку з метою сприяння використанню  їхнього  власного  майна та управління,  утримання і використання неподільного та загального майна.

Отже, коли ОСББ вже створено, зареєстровано у встановленому законом порядку, обрано його керівництво, можуть виникнути деякі складнощі стосовно управління та використання майна ОСББ. Новостворені ОСББ часто опиняються у ситуації, коли допоміжні приміщення, які належать об’єднанню на праві приватної власності (а саме - кладові, горища, підвали тощо) вже зайняті окремими фізичними та юридичними особами, що здійснюють господарську діяльність. Можемо зробити проміжний висновок:

-майно (приміщення) належить ОСББ, яке вправі згідно ст. 10 Закону про ОСББ здавати останнє в оренду та формувати з цих коштів фонд (кошти ОСББ за ст. 21 Закону) для здійснення своїх цілей;

- приміщення вже зайняті суб’єктами господарювання.

Постає питання: на якій підставі вказані субєкти користуються цими приміщеннями? Відповідь на це питання є однозначною: підстава зайняття приміщень незаконна (оскільки зайняті ці приміщення або на підставі укладеного із ЖЕК договору, або ж взагалі безпідставно).

На практиці нерідко постають ситуації, коли ОСББ створено шляхом реорганізації житлово-будівельного кооперативу, і договори оренди на допоміжні приміщення укладені так само з ЖЕКами, які в свій час укладали останні від імені ЖБК.

Дуже часто суб’єкти господарювання займають допоміжні приміщення, що належать ОСББ на підставі договорів з ЖЕКами, які вже давно розформовані. Отже ніби і підстави оренди формально законні, але договірні відносини оренди по суті відсутні.

Таким чином, потрібно втручатися керівництву ОСББ, яке повинно поставити перед так званими орендарями питання про оформлення договорів оренди, але вже з новоствореним чи реорганізованим з ЖБК в ОСББ обєднанням.

Нерідко неправильне розуміння свого правового становища або несвоєчасне оформлення договорів оренди допоміжних приміщень призводить до судових тяганин між ОСББ та особами, що займають ці приміщення. Задля уникнення таких неприємних конфліктних ситуацій, необхідна кваліфікована юридична допомога спеціаліста з приводу укладення договорів оренди, переговорів та переписки з особами, що займають спірні приміщення, а також проведення претензійно-позовної роботи та залучення компетентних державних структур для вирішення конфліктів та спорів.

Укладення договору на абонентское юридическое обслуживание з юридичною компанією «ЮЛЄКС» вирішить означені вище питання. Спеціалісти нашої компанії допоможуть своїми консультаціями та складанням договорів, а також зверненням до органів влади та місцевого самоврядування.

Звернутися за консультацією до спеціалістів відділу абонентського юридичного обслуговування ви можете за телефонами:

 

050-151-17-86

066-041-80-87

229-71-46

 



 
Представительство в суде (юридические услуги) в апелляционном суде

Если при вынесении решения судом первой инстанции, не удалось достичь желаемого результата, не стоит отчаиваться. Такой правовой инструмент, как апелляционная жалоба на решение, вынесенное судом первой инстанции, поможет изменить положение.
Помощь в обслуживании бизнеса

Юридическое обслуживание бизнеса и его необходимость. Современной компании сложно обойтись без высококвалифицированных услуг адвоката, но далеко не всегда есть возможность предложить специалисту эту должность. Поэтому все больше фирм обращаются к услугам адвоката, обеспечивающего юридическое сопрово...
Регистрация предприятий

Регистрация ООО и других организационно-правовых форм юридических лиц